Jak se opálit ale nespálit?

Nejkrásnější čas v roce je konečně tady a všichni s nadšením odkládáme tmavé kabáty a nastavujeme bledé tváře prvním paprskům. Bohužel, některé z nás nenamaluje sluníčko na bronzovo ale na rudo. Jak tomu účinně předejít?

Včera, dnes... a zítra?

Možná jste si všimli, že i když jste kdysi celé léto trávili na chalupě, nikdy jste se nespálili a najednou stačí skočit v poledne se smetím a už máte připečený nos. Nejde o žádné klamné zdání, sluníčko je opravdu agresivnější, protože se neustále ztenčuje ozonová vrstva.

To ale neznamená, že stačí mechanicky zvolit krém s opravdu vysokým faktorem a máte vystaráno. Zaznamenali jste, že opravdu kvalitní kosmetické firmy, například Dr. Belter, nabízí krémy s ochranným faktorem jen do SPF 40? To není žádné opomenutí, vyšší totiž není potřeba, protože kůže je schopna "přijmout" ochranu jen do určité míry. Například SPF 15 tak ochrání pokožku na 93% a dvojnásobný SPF 30 na 97%. Takový rozdíl v podstatě nestojí za zmínku.

Možná vám teď opalování připadá jako hotová věda. Nezoufejte, není to tak zlé, postačí držet se několika dobrých rad…

Užitečné rady

Především přizpůsobte své chování množství dopadajícího slunečního záření a nikdy nezapomeňte, že ve vysokých nadmořských polohách nebo u vody se tato intenzita zvyšuje. Spousta lidí má za to, že pokud jede na léto do Skandinávie, je opalovací krém to poslední, co by bylo potřeba. Opak je ale pravdou! Horské sluníčko umí být velice zrádné a máloco je tak nepříjemné, jako nosit těžký batoh na spálených ramenech.

Nešetřete na ochranných krémech. Mnoho turistů neváhá investovat do luxusního hotelu, nového oblečení, skvělého jídla a pak si nechá dovolenou pokazit tím, že kvůli spáleným zádům nemůžou spát.  Neškudlete, vaše zdraví za to stojí. Raději investujte do kvalitní sluneční kosmetiky, například Dr. Belter, a užijte si zaslouženou dovolenou v klidu.

Ochranný prostředek pravidelně obnovujte a to zejména po koupání a sprchování a pokud berete antibiotika, raději se opalování úplně vyhněte.

Zapomeňte na opálená miminka z televizních reklam. Sluneční záření potřebné pro zdravý vývoj získají děti ve stínu, a pokud je vystavíte bodavým paprskům poledního slunce, můžete vážně ohrozit jejich zdraví.

Kosmetika, masáže, depilace

Kosmetika Blanche
Blanka Neuhäuslová
tel.: 737 905 043
Objednejte se...

Přírodní kosmetika Payot

Přírodní kosmetika Dr. Belter

Pandhy´s - přírodní depilace cukrem

Wellness pedikúra Alessandro

R&T studio

Masáže