Strašák jménem kuperóza

Kamarádka se tiše plíží přes práh kavárny a obličej si "nenápadně" zakrývá šátkem, jaký vídáme u arabských žen. Rychle usedne a už se kajícně doznává. Ano, chtěla se rychle opálit, těch deset cigaret denně si upřít nedokázala, s kořeněnými jídly se snažila přestat, ale pak naproti otevřeli tu skvělou mexickou restauraci... Teď má tvář strakatou jako velikonoční vajíčko. Diagnóza-kuperóza.

Co to je

Kuperóza je postižení kapilár v kůži, které ztrácí schopnost se rozšiřovat a smršťovat, výsledkem jsou nevzhledné prosvítající žilky v oblasti tváře a dekoltu. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u žen se suchou nebo velmi tenkou pokožkou a jistou úlohu v něm hraje i dědičnost. Co ale poradit?

Léčba

V opravdu zásadních případech je nutné navštívit dermatologa. Jako podpůrná léčba pomáhá zvýšený příjem vitamínu C. Existuje také vynikající krém na kuperózu od Dr. Beltera, který podrážděnou pokožku uklidní, chrání proti UVA a UVB záření a navíc zakrývá nevzhledné flíčky. Malým zázrakem je také pohanka, ze které je navíc možné připravit chutné jídlo.

A co dál?

Do budoucna je rozhodně zapotřebí používat krémy s vyšším ochranným faktorem, a to zejména na postižené partie. Kromě kvalitní německé přírodní kosmetiky je důležitá i změna životosprávy. Je nutné se vyvarovat alkoholu, cigaret a kořeněných jídel. Nedoporučují se prudké změny teplot a nadbytečný stres. I zde platí zlaté pravidlo, že je snazší neduhu předcházet, než se ho zbavit.

Kosmetika, masáže, depilace

Kosmetika Blanche
Blanka Neuhäuslová
tel.: 737 905 043
Objednejte se...

Přírodní kosmetika Payot

Přírodní kosmetika Dr. Belter

Pandhy´s - přírodní depilace cukrem

Wellness pedikúra Alessandro

R&T studio

Masáže