Zabiják stres

"Jsem v šíleném stresu" slýcháme denně. Být ve stresu se stalo synonymem pro "brát svou práci vážně" a kdokoli ve stresu není, je hned podezřelý z lehkomyslnosti a lenosti. Co ale o tomto jevu opravdu víme? Může být i prospěšný? A může být "vystresovaná" i naše pleť?

Když se řekne...

Stres je funkční živého organismu, který je vystaven mimořádným podmínkám. Rozlišujeme eustres a distres. Zatímco "hodný" eustres nás motivuje k lepším výkonům, "zlý" distres nám kreslí černé kruhy pod oči, hluboké vrásky na tváře a nakonec může vést až k infarktu.

Stres duše, stres těla

Lidské tělo je totiž spojitá nádoba, ve které vše souvisí se vším a pokud trpí naše duše, nemůžeme čekat, že na těle to nebude poznat. Zde ale přichází jeden z celé řady paradoxů spojených se stresem. I když veřejně prohlašujeme, že jím trpíme, nemáme nejmenší zájem na tom, aby to bylo patrné na naší tváři. Právě naopak, každé ráno s vervou zápolíme s kruhy pod očima a unavenou bledou pletí.

Mimikry

Naštěstí v tom nejsme samy. Se stejným problémem se denně potýkají miliony žen a je tudíž, kam se obrátit pro pomoc. Dnes jsou již dostupné účinné kosmetické prostředky mnoha výrobců. Osvědčená je například německá přírodní kosmetika Dr. Belter, díky které můžeme bojovat jak s unavenýma očima tak s povadlou a bledou pletí. I po náročném dni tak budete vypadat prostě skvěle. Konečně, každý přece nemusí vědět, jak těžký den máte za sebou!

A co dál?

Účinně zamaskovat následky ale nestačí, stresu je nejlepší předcházet a jaro je k tomu naprosto ideální. Velikou pomocí je totiž zdravý pohyb. Ano, já vím, člověk nemá čas a pokud ho najde, tak nemá energii... Jenže, bez sportu to zkrátka nejde a pokud si na něj chvilku najdeme, vzpruží to náš organismus a zvýší i naši efektivitu. Nakonec tedy čas ušetříme a nikoli ztratíme!

A závěrem nejlepší lék ze všech a tím jsou pozitivní emoce. Tato báječná medicína je nejen zadarmo, ale také ji má každý z nás v sobě, stačí ji jen vyvolat. Konečně, už vojenský lékař Napoleonovy armády si všiml, že rány vítězů se hojí rychleji, než rány poražených. Dělejme si tedy radost a odměňujme se za dosažené cíle, byť by byly sebemenší, a stres nebude mít šanci.

Kosmetika, masáže, depilace

Kosmetika Blanche
Blanka Neuhäuslová
tel.: 737 905 043
Objednejte se...

Přírodní kosmetika Payot

Přírodní kosmetika Dr. Belter

Pandhy´s - přírodní depilace cukrem

Wellness pedikúra Alessandro

R&T studio

Masáže